Tatuaż na płaszczu

Pan tu nie stał” – marka rodem z Łodzi, która oferuje polskie produkty z branży konfekcyjnej, galanterii skórzanej, włókienniczej i inne rzeczy różne, powstałe z sentymentu do wzornictwa czasów PRL. Główny sklep (dawniej się mówiło „sklep firmowy”) mieści się w Łodzi w Off Piotrkowska Center.

Ubierają się w nim piętnastolatkowie, dwudziestolatkowie, trzydziestolatkowie, czterdziestolatkowie, pięćdziesięciolatkowie… i ja.
W zeszłym roku kupiłam tam różowy płaszcz z czerwonymi napisami „Cześć”.
Płaszcz 2016

W tym roku nabyłam z wielką radością płaszcz z „tatuażem”.
Płaszcz 2017Płaszcz, Pan tu nie stał
Jeżeli „Pan tu nie stał” będzie w każdym roku wypuszczał takie cuda, to przewidując, że pożyję jeszcze dwadzieścia lat, zostawię córkom niezłą kolekcję polskiego wzornictwa, w tym dwadzieścia dwa płaszcze od „Pan tu nie stał”. :-)Płaszcz, Pan tu nie stał 2

Płaszcz zaprojektowany jest przez polskich designerów uszyty jest w Polsce, materiał typu miś (50% wełny i 50% poliestru) wyprodukowano w Polsce, a „tatuaż” powstał we współpracy z polską ilustratorką – Malwiną Mosiejczuk.Płaszcz, Pan tu nie stał 3

Płaszcz, Pan tu nie stał 4

Płaszcz, Pan tu nie stał 5

Płaszcz, Pan tu nie stał 6

Płaszcz, Pan tu nie stał 7Płaszcz sam w sobie jest tak piękny, tak dekoracyjny, że do niego nie zakładam niczego rzucającego się w oczy.

Golf – Massimo Dutti.Golf Massimo Dutti

Golf Massimo Dutti2

Spodnie i buty – Zara. Skarpeki  – Łódzka Fabryka Rajstop Gabriella.Zara

Zara2

Kolczyki – Mokave.Kolczyki Mokave

Kolczyki Mokave2

Uprzejmie także donoszę, że „Pan tu nie stał” otrzymał w październiku br. nagrodę Dobry Wzór 2017 w kategorii „Moda i akcesoria” przyznawaną przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Gratulacje dla marki i jej ekipy projektowej: Pauliny Połoz, Zuzanny Krynickiej, Bartka Bojarczuka i Maćka Polaka.

Wszystkie zdjęcia: Pola ChrobotPhotopolka.

6 myśli nt. „Tatuaż na płaszczu

  1. Boże mój, jaki piękne płaszcze, po prostu cudo, do tej pory sądziłąm, że chcąc mieć coś oryginalnego, jestem skazana na Desigual, a tu takie cuda:)
    Pozdrowienia serdeczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>