Dwudziestu młodych i wspaniałych, czyli 10. polska edycja The Look of The Year

Informowałam pewnego czasu, że wybieram się na finał konkursu polskiej, jubileuszowej edycji The Look of The Year i uprzejmie donoszę, że jak powiedziałam tak zrobiłam. Byłam.Przed rozpoczęciem The Look of The Year

Po raz dziesiąty konkurs odbył się w Łodzi, w Centrum Promocji Mody przy Akademii Sztuk Pięknych.

Konkurs The Look of The Year stał się platformą do promocji młodych modelek i modeli, którzy dopiero zaczynają działać w modelingu oraz prezentacji twórczości projektantów lub firm modowych.

Co roku przyszłe gwiazdy modelingu wybrane do finału konkursu, spośród licznych i chętnych do zawodu modela, prezentują na wybiegu najnowsze kolekcje designerów, a jury wybiera spośród nich dwie osoby (najlepszą modelkę i najlepszego modela), które następnie reprezentują Polskę na światowym finale The Look of The Year.

W tym roku do finału doszło dwudziestu młodych i wspaniałych – 10 pań i 10 panów, którzy zaprezentowali kolekcje 11 projektantów, w tym Jarosława Ewerta.Pokaz kolekcji Jarosława Ewerta

Muszę przyznać, że dla kolekcji tego właśnie projektanta pojawiam się na pokazie.Pokaz kolekcji Jarosława Ewerta

Pokaz kolekcji Jarosława Ewerta

Pokaz kolekcji Jarosława Ewerta

Pokaz kolekcji Jarosława Ewerta

Kolekcja Jarosława Ewerta składa się z sylwetek damskich i męskich. W damskich królowały bardzo kobiece, zwiewne suknie, które od kilku sezonów stały się charakterystyczne dla twórczości designera. Sylwetki męskie to także charakterystyczne dla projektowania Ewerta koszule, marynarka oraz płaszcz.

Łączy je podobny dobór tkanin, co okazało się bardzo ciekawym pomysłem. I tak na przykład damska suknia i męska koszula są wykonane z tego samego materiału i prezentowane jako lustrzane odbicie. Bardzo ciekawy pomysł.

Źródło zdjęcia: jarosław ewert

Źródło zdjęcia: Jarosław Ewert

Pokaz kolekcji Jarosława Ewerta

Mnie najbardziej podobała się sylwetka damska ubrana w marynarkę i wspaniałe szerokie spodnie, której towarzyszył partner w pięknym płaszczu.Pokaz kolekcji Jarosława Ewerta

Pokaz kolekcji Jarosława Ewerta

Wracając do konkursu. Najlepszą modelką okazała się Zofia Walczak z Poznania, lat 15, najlepszym modelem – Oskar Iński z Bydgoszczy, lat 18. To oni pojadą na Maltę, na światowy konkurs The Look of The Year. Będzie im Towarzyszyć laureatka publiczności – Agnieszka Brewka ze Złotowa, lat 21.

Zdjęcia prezentowanej kolekcji – archiwum Jarosława Ewerta.

6 myśli nt. „Dwudziestu młodych i wspaniałych, czyli 10. polska edycja The Look of The Year

  1. Bardzo fajne połączenia materiałów, mnie najbardziej przypadł zestaw 3 i 5 :)
    Jak przeważnie jest, że pokaz mody to taka wystawa jednorazowa do założenia tak tutaj dla siebie bym dużo znalazła. Ciekawy projektant, aż nim się zainteresuję.

  2. Faktycznie bardzo ciekawy scenariusz pokazu. Podoba mi się zestawienie tkanin dla obu wersji sylwetek. Męskie zwiewne koszule…. wspaniałe. Piękne ubrania, piękni modele, święto mody. Brawo dla Autora!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>