II Marketing to Silver Generation

Zacznę od osobistego wyznania – starzeję się. Tak, jak całe polskie społeczeństwo, społeczeństwa europejskie, Stanów Zjednoczonych czy Kanady.
W 2013 roku, w magazynie „Viva Moda” ukazał się artkuł Janusza Noniewicza – kierownika Katedry Mody warszawskiej ASP pt. Modę trzeba pytać o wiek (Janusz Noniewicz, Modę trzeba pytać o wiek, „Viva! Moda lato 2013”, nr 2, 2013, s. 112–114).

Jeden z fragmentów tekstu mówi: „[…] moda się starzeje. Dosłownie, w sensie fizycznym. Starzeje się społeczeństwo przez obecny świat mody ukształtowane. Starzeją się projektanci, starzeją się domy mody, starzeją się klienci […]. I nadszedł chyba czas by przestać temu naturalnemu procesowi zaprzeczać”.

Źródło zdjęcia

Źródło zdjęcia: Blue Business Media

Nie tylko świat mody tak zauważa. Widzą ten proces marketingowcy wielu firm z innych branż. Dlatego m.in. została zorganizowana w Warszawie Forum Marketing to Silver Genaration. Już druga edycja. Odbyła się ona 12-13 czerwca 2018 r. (uczestniczyłam w pierwszej edycji w 2017 r.). Hasłem tej edycji spotkania było: „Bądź gotów na srebrne Tsunami”.Materiały reklamowe

Byłam zaproszona, jako jedna z czterech osób, do udziału w panelu dyskusyjnym pt. „Srebrne pokolenie w sieci. Poznajcie siłę Influencerów 55+. Najważniejsze zasady współpracy z dojrzałymi twórcami w Polsce”.

Miałam przyjemność zasiąść obok Heleny Norowicz – aktorki i modelki, Ireneusza Korzeniewskiego – blogera modowego Styleman oraz Elwiry Kołodziejczyk – influencerki, znanej na Instagramie jako ostatnie_podrygi_50plus.
Panel prowadziła Paulina Braun z Dancing międzypokoleniowy.

Na zdjęciu od lewej: Elwira Kołodziejczyk - ostatnie_podrygi_50plus, ja - fashion50plus, Paulina Braun - Dancing międzypokoleniowy, Heleny Norowicz - aktorka i modelka, Ireneusz Korzeniewski -  Styleman.

Na zdjęciu od lewej: Elwira Kołodziejczyk – ostatnie_podrygi_50plus, ja – fashion50plus, Paulina Braun – Dancing międzypokoleniowy, Helena Norowicz – aktorka i modelka, Ireneusz Korzeniewski – Styleman.

Słuchano nas. Szkoda tylko, że w praktyce tak mało wykorzystuje się naszą wiedzę, doświadczenie i radość życia.

Cieszę się, że takie działania są tworzone i że zostało zauważone, że nie można wymyślać projektów skierowanych do seniorów bez udziału seniorów.
Że 50plus i dalej to lojalni klienci i że mimo iż emerytury w Polsce są niskie, to jednak jest to stały policzalny dochód. Nie można nas pomijać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>