Już po raz trzeci

Już za chwileczkę, już za momencik, 22 października br. zacznie się trzecia edycja Łódź Young Fashion, wydarzenia promującego młodych projektantów mody z całego świata. Impreza współtworzona jest przez Miasto Łódź oraz Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.Plakat ŁYF

Ja oczywiście się tam wybieram… po raz trzeci.

W ramach programu ŁYF w Akademii Sztuk Pięknych oraz innych miejscach w Łodzi zostaną zaprezentowane różnorodne oblicza mody i sztuki.

Najważniejsze to cztery pokazy konkursowe:Statuetka

Gala Dyplomowa – 23 października 2019
Pokaz dyplomowy Katedry Ubioru łódzkiej ASP.
Wydarzenie to odbywa się od 1995 roku i jest imprezą promującą dyplomantów Katedry Ubioru z Wydziału Tkaniny i Ubioru łódzkiej ASP.
Projektanci powalczą o nagrodę główną JM Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz o nagrody partnerów Uczelni, głównie firm odzieżowych współpracujących z Katedrą Ubioru.Statuetka2

Ogólnopolski Konkurs „Złota Nitka” 2019 – 24 października 2019
Konkurs skierowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów urodzonych po 1989 r.
Istotnym kryterium konkursowym jest użytkowość kolekcji – spełnienie warunku „ready to wear”. Kolekcja musi być przygotowana do seryjnej produkcji.
Artyści zawalczą o nagrodę główną w wysokości 30 000 PLN. Zwycięzca będzie miał również możliwość zaprezentowania swojej kolekcji podczas gali finałowej Międzynarodowego Konkursu – Łódź Young Fashion Award 2019.
Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest PRZYSZŁOŚĆ.Statuetka3

Bra Day – 25 października 2019
Piąta odsłona wydarzenia współorganizowanego przez łódzką ASP i Szpital im. M. Kopernika w Łodzi oraz Fundację Pełną Piersią.
W pokazie mody wystąpią Amazonki.Statuetka4

Międzynarodowy Konkurs „Łódź Young Fashion Award” 2019 – 26 października 2019
Międzynarodowy konkurs skierowany do młodych projektantów mody (urodzonych po 1989 roku) z całego świata – szczególnie studentów i absolwentów uczelni artystycznych i szkół projektowania ubioru – oraz wszystkich, dla których projektowanie jest pasją.
Jury, w którym zasiadają uznani projektanci, designerzy oraz przedstawiciele branży modowej ocenią przede wszystkim oryginalność pomysłu i awangardowe myślenie, zastosowanie nowych technologii, technik czy wykorzystanie nowoczesnych i awangardowych materiałów oraz tworzyw.
Laureat otrzyma statuetkę MANEQUINE 2019 oraz nagrodę pieniężną w wysokości 30 000 EURO, ufundowaną przez Miasto Łódź.
Myśl przewodnia tegorocznej edycji to METROPOLIA.

Wszystkie pokazy konkursowe odbędą się w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.Sala pokazów

Ponadto organizatorzy Łódź Young Fashion przygotowali bogaty program wydarzeń towarzyszących.
W „Cinema Paradiso” łódzkiego hotelu PURO w trakcie Łódź Young Fashion emitowane będą filmy poświęcone modzie, wśród nich „Coco Chanel”, „Pret-a-Porter” czy „Diabeł ubiera się u Prady”. Wstęp na seanse jest bezpłatny.

Tradycyjnie festiwalowi towarzyszyć będą także darmowe warsztaty z pogranicza mody i sztuki oraz wystawy. Tematem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu jest tkanina. Specjalnie przygotowane ekspozycje będzie można oglądać zarówno w budynku Akademii, Galerii ASP przy ul. Piotrkowskiej 68 i w łódzkim hotelu Tobaco.

Nowym elementem Łódź Young Fashion będzie również, organizowany we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza, panel poświęcony „odpowiedzialnej modzie”, która powstaje z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Szczegółowe informacje na temat Łódź Young Fashion, znaleźć można na stronie www.lodzyoungfashion.com oraz w mediach społecznościowych imprezy.

Żródło zdjęć: Łódż Yoyung Fashion.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>