Gdy w latach osiemdziesiątych XX wieku japońscy projektanci jak Yohji Yamamoto, Rei Kawakubo, czy Isseya Miyake dokonali desantu mody japońskiej do Europy, zakochaliśmy się w stylu kraju kwitnącej wiśni.
Moda japońska zainspirowała wielu projektantów, także w Polsce.
Dzisiejszy mój strój zainspirowany jest stylem zaczerpniętym z dalekiej Japonii.
Marynarka i spodnie – Pikiel.Marynarka MIZIKAI zaprojektowana w duchu minimalizmu. Nosi imię które oznacza „krótki”.
Spodnie ANJO. Nadruki prezentują znaki kanji – są to znaki logo-graficzne pochodzenia chińskiego, które stanowią element pisma japońskiego.
Przy spodniach oryginalne, japońskie puzderko INRO. Było ono popularne w Japonii od XVII do XIX wieku najpierw wśród arystokracji samurajów, potem także wśród bogatych mieszczan. Służyło do przechowywania pieczęci i cynobrowej pasty do ich odciskania na pismach, a później leków. Noszone było na sznurze przy pasie obi opasującym kimono. Ja je mam przypięte do spodni.
Kolczyki – Jarosław Ewert. Pierścionki – Cacko.
Torba – Czarny.
Buty – Coolway.
Wszystkie zdjęcia: Ewa Falczewska – Dihanea.