Well jak Wellman

Mam nadzieję, że zauważyłyście w salonach sprzedaży prasy (kiedyś to były po prostu kioski Ruchu) nowe pismo dla kobiet o nazwie „Well”. Magazyn przygotowuje zespół „Twojego Stylu” (redaktorem prowadzącym jest Magdalena Jaros-Szmidt, zastępca redaktora naczelnego „Twojego Stylu”), ale redaktorem kreatywnym pisma została Dorota Wellman, dziennikarka którą wprost uwielbiam. „Well” jak Wellman.

Okładka pierwszego numeru

Jak można przeczytać już na okładce pierwszego numeru, jest to „Normalnie wyjątkowy magazyn”, „bez celebrytów, horoskopu, plotek”.
„Pismo skierowane jest do dojrzałych, wykształconych kobiet, mieszkających w dużych miastach, z dochodami powyżej średniej krajowej” – jak można przeczytać z kolei w zapowiedziach.

Tematy poruszane w magazynie to między innymi: moda, uroda, zdrowie, styl, kuchnia, kultura, psychologia. Życie.
W dziale mody (zawsze zaczynam od mody) przedstawione są letnie stylizacje do pracy. „Letni kodeks” czyli propozycje letniej elegancji. W stylizacjach wykorzystano rzeczy Massimo Dutti, marki w której pracuję. Bardzo mi z tego powodu miło. :-)

Środek pisma - dział mody

Środek pisma – dział mody

Urzekł mnie w pierwszym numerze edytorial gdzie Dorota Wellmam mówiąc kilka słów o sobie, jakie wartości wyznaje, mówi tak naprawdę co będziemy w magazynie mogli odnaleźć. „W ‘Well’ możemy się spotkać i rozmawiać o wszystkim” – napisała redaktor kreatywna.

Bardzo poruszająca, przynajmniej moje serce, rozmowa Doroty Wellman z aktorką, Grażyną Błęcką-Kolską na samym początku gazety, nasunęła mi takie myśli – ile człowiek może znieść w życiu. Nie narzekajmy więc na pierdoły. Miejmy na uwadze to co ważne.
Miłość po sześćdziesiątce? Coś na ten temat wiem bo sama jej doświadczam, ale fajnie jest o tym przeczytać.

Pierwszy numer ukazał się 5 lipca br., kosztuje 7,99 zł i będzie dostępny do końca września br. Ja go już mam. Polecam również i Wam.

Pismo zapowiada się bardzo ciekawie. Nie mogę doczekać się drugiego numeru, bo ten pierwszy – przeczytałam.

6 myśli nt. „Well jak Wellman

  1. Bardzo lubie pania Wellman dlatego tym bardziej czuje sie urazona reklama magazynu. Nie mieszkam w duzym miescie, moja pensja nie jest nawet zblizona do sredniej krajowej. Czy zatem jestem godna zapoznac sie z nowym magazynem?

    • Pani Dorota Wellman jest tylko (raczej aż) redaktorem kreatywnym. Redaktorem naczelnym jest naczelny „Twojego stylu”, a wydawcą – Wydawnictwo Bauer. To wydawca tak określił pismo, nie Pani Dorota Wellman. Myślę, że tego rodzaju pisma jak Twój styl, czy Elle itd. czytają kobiety w całej Polsce, ale musi Pani przyznać, że nie jest to najtańsze „czytadło”. Wydawca także napisał: „Pismo jest blisko życia, wspiera kobiety, inspiruje je do ciekawszego, lepszego życia”. Myślę, że jednak powinna Pani sięgnąć po to pisma. Warto. Pozdrawiam

  2. jeszcze się nie natknęłam na to pismo , ale skoro już wiem to usilnie poszukam … Pani Dorota Wellman to wyjątkowa i fenomenalna osoba – bardzo ją cenię , za jej intelekt , otwartość , bezpośredniość , poczucie humoru także na własny temat /co jest rzadkością / jednym słowem za całokształt . To mądra i piękna bez sztuczności , prawdziwa kobieta. Dzięki za podpowiedź :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>