Torba z papieru

Mam nową torbę czarno-srebrną – z papieru. Ale nie myślcie, że pod wpływem deszczu się rozpłynie i przestanie istnieć.Moja nowa torba

Moja nowa torba2

Można ją prać nawet w pralce. Takie cudo wykonane jest z niezwykłego materiału – washable craft paper. A torba jest dziełem Agnieszki Majkutewicz i Małgorzaty Zelek, które stworzyły artystyczną przestrzeń: Exact studio.

Źródło zdjecia: Exact studio

Źródło zdjęcia: Exact studio

Obie są absolwentkami Liceów Plastycznych. Ich dyplomy powstały w pracowniach tkaniny artystycznej. Obie lubią eksperymentować z technikami i fakturami. I kiedy obie spotkały się ponownie na studiach, na poznańskim Uniwersytecie Artystycznym, kontynuowały eksperymentalne podejście do materiału tworząc tkaniny, z których później powstawały kostiumy i scenografie. Często był to papier czerpany, przetworzony, a washable craft paper spadł im jak z nieba.

Proces twórczy, Źródło zdjęcia: Exact studio

Proces twórczy, źródło zdjęcia: Exact studio

To tworzywo celulozowe dzięki impregnacji lateksem i różnymi laminatami ma właściwości wodoodporne.

Źródło zdjecia: Exact studio

Źródło zdjęcia: Exact studio

Źródło zdjecia: Exact studio

Źródło zdjęcia: Exact studio

Dostawcą washable craft paper jest marka Whashpapa, która otrzymała wyróżnienie za innowacyjny materiał na tegorocznych targach tkanin, Fast Textile: Międzynarodowe Targi Tkanin i Dodatków 2017r.

Poza torbami polami działań obu Pań jest moda użytkowa, scenografia, kostiumografia zarówno teatralna, filmowa jak i komercyjna. Małgorzata pracuje przy produkcjach filmowych jako scenograf i kostiumograf, Agnieszka z kolei współpracuje z teatrami w zakresie kostiumów i rekwizytów oraz projektuje dla kilku marek odzieżowych.

Źródło zdjecia: Exact studio

Źródło zdjęcia: Exact studio

To łączenie wizji artystycznych z pracą zawodową przynosi efekty.

Źródło zdjecia: Exact studio

Źródło zdjęcia: Exact studio

2 myśli nt. „Torba z papieru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>