Wiosna u Prady


Widzieliście kolekcję Prady na wiosnę 2013?

 

 

 

 

 

 

 

Ja jestem nią zachwycona. Jak zawsze Miuccia Prada oscyluje wokół prostoty, banału, a być może dla niektórych wokół brzydoty. Ale dla mnie ta kolekcja jest nowatorska, oryginalna, inspirowana Japonią i po prostu piękna. Rewelacyjne są dodatki i je właśnie chcę Wam pokazać: buty, okulary, torebki (wszystkie zdjęcia ze style.com).

 

 

 

 

Miuccia Prada przejęła firmę stworzoną przez dziadka, Mario Prada, w 1978 r. Firma, która powstała w Mediolanie w 1913 r. słynęła jedynie ze skórzanych torebek. To właśnie Miuccia przyczyniła się do światowego sukcesu tej marki. Jej decyzją było rozszerzenie działalności firmy o ubrania z linii haute couture, a następnie także prêt-à-portet.  Miuccia Prada, która do dziś jest główną projektantką firmy, studiowała nauki polityczne i pantonimę. Do zaprojektowania kolekcji namówił ją mąż, Patrizio Bertelli.

W latach 90. projektantka stała się jedną z najważniejszych postaci w branży modowej. Zaskakiwała dodatkami, np. zaprojektowała torby wykonane z czarnego nylonu, zimowe klapki na gumowych podeszwach, czy kozaki podobne do kaloszy.

Na wiosnę 2013 r. przyszedł czas na „japonki”.

Zobaczcie okulary, dla mnie bomba.

No i torebki

Przyznam się, że ja bardzo bym chciała mieć i buty i okulary, no i torebeczkę (szczególnie szarą w czerwone kwiaty)! Marzenia :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>