Nowe ze starego

Jakość ubrań dostępnych powszechnie, bardzo się obniża. Niestety. To jest zauważalne. Dlatego warto sięgać po dawne rzeczy.

To się nazywa upcykling, czyli tworzenie nowych rzeczy ze starych. Upcyklingowi można poddać ciuchy, ale też przedmioty, które nie mają nic wspólnego z modą.

Brzmi znajomo? Podobnie się działo w smutnych czasach PRLu. Tylko wtedy przerabialiśmy to co się da, bo nie było się w co ubrać, a teraz robimy to bo moda zalewa naszą planetę. Przemysł odzieżowy jest drugim największym niszczycielem środowiska. Wyprzedza go jedynie przemysł paliwowy. Dbajmy o to co nam jeszcze pozostało z naszej planety.

Przedstawiam upcyklingowy płaszcz – Ufology.Płaszcz1

Płaszcz2

Płaszcz3

Płaszcz5

Płaszcz6

Płaszcz7

Spodnie – Massimo Dutti.

Spodnie Massimo Dutti

Spodnie2

Buty – Zara.Buty Zara

Buty2

Torba – Goshico.Torba Goshico

Torba Goshico2

Torba Goshico3

Czapka – H&M.

Czapka H&M

Kolczyki – Bohoshee – biżuteria ze skóry naturalnej.Kolczyki1

Kolczyki2

Kolczyki3

Kolczyki4

Kolczyki powstają ze ścinek skór po produkcji butów, torebek i mebli tapicerowanych. Każda para wycinana i malowana jest ręcznie. Pakowana w ręcznie malowany papier. Zero plastiku. 100% ekologicznie.Kolczyki5

Wszystkie zdjęcia: Pola ChrobotPhotopolka.

12 myśli nt. „Nowe ze starego

  1. Mam kilka swoich ciuszków, które w ostatnim czasie przerobiłam. Podoba mi się ruch zero waste oraz staram się wprowadzać go w swoim zyciku. NIe kupuję juz tylu ubrań ile wcześniej, ale ubieram się w starsze ubrania, czasami coś skrócę, czasami cos na ubranie naszyję :)

    Świetny płaszczyk, bardzo oryginalny!

  2. Jestem zachwycona płaszczem! Bardzo podoba mi się też całość stylizacji. Żółte akcenty robią wrażenie. Pozdrawiam!

  3. Fantastyczny pomysł na reaktywację starych rzeczy … wyglądasz świetnie ! Bardzo mi się podoba ta stylizacja i oczywiście jak zawsze dopracowana do ostatniego szczegółu … Podziwiam Twoją kreatywność :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>